Jazda na rolkach to nie tylko wyjątkowo przyjemna forma rekreacji, ale także skuteczny sposób na poprawę kondycji fizycznej i kształtowanie sylwetki.
Ten dynamiczny sport nie tylko pozwala cieszyć się aktywnością na świeżym powietrzu, ale także wpływa korzystnie na nasz organizm “od wewnątrz”.
W tym artykule przyjrzymy się bliżej, jak jazda na rolkach wpływa na naszą sylwetkę, kondycję oraz ogólne samopoczucie.
Podczas jazdy na rolkach wykonujesz solidny trening swoich mięśniach. Najbardziej ćwiczysz mięśnie nóg, a szczególnie mięśnie czworogłowe, mięśnie łydek oraz mięśnie pośladkowe. Dzięki temu rzeźbisz swoje nogi, biodra oraz pośladki, a dodatkowo możesz pozbyć się cellulitu.
Na tym jednak zbawienny wpływ jazdy na rolkach na naszą sylwetka się nie kończy! Jeżeli będziesz zachowywał odpowiednią pozycję podczas jazdy — lekko ugięte kolana i pochylenie do przodu — będziesz trenował także mięśnie brzucha oraz pleców.
Dzięki regularnej jeździe na rolkach będziesz mógł/mogła cieszyć się płaskim brzuchem oraz wzmocnieniem mięśni pleców. Jazda na rolkach to też idealny sposób na spalanie zbędnej tkanki tłuszczowej - 1 godzina intensywnej jazdy na rolkach to nawet 600-700 spalonych kcal!
Kiedy jeździsz na rolkach regularnie, zdecydowanie działasz pozytywnie na swój organizm.
Wzmacniasz swoje mięśnie oraz poprawiasz ogólną sprawność swojego organizmu. Dzięki temu niestraszny będzie wzmożony wysiłek fizyczny.
Regularne uprawianie sportu wpływa także bardzo pozytywnie na nasze samopoczucie. Podczas intensywnego wysiłku fizycznego organizm rolkarza zaczyna wydzielać endorfiny, zwane też hormonami szczęścia. Poprawiają one naszą wydajność i obniżają poziom stresu.
Regularne treningi jazdy na rolkach wpływają także na ogólną poprawę stanu naszego zdrowia. Jak już wspomnieliśmy podczas jazdy na rolkach wzmacniasz wiele partii mięśni oraz intensywnie spalasz tkankę tłuszczową.
Oprócz tego jazda na rolkach poprawia naszą kondycję fizyczną. Dzięki regularnemu treningowi poprawisz wydajność swojego układu krążenia oraz oddechowego. Zmniejszysz w ten sposób ryzyko zachorowania na choroby serca.
Dzięki wspomnianej już wcześniej redukcji tkanki tłuszczowej zmniejszysz też ryzyko rozwoju insulinooporności, a co za tym idzie cukrzycy typu II.
Podczas jazdy na rolkach angażujesz wszystkie partie swojego ciała. Oprócz treningu mięśni, jazda na rolkach wymaga synchronizacji ruchów wszystkich kończyn i tułowia.
Utrzymywanie równowagi, hamowanie oraz panowanie nad torem jazdy to doskonałe ćwiczenia dla naszego układu nerwowo-mięśniowego. Przekłada się to na poprawę naszej ogólnej koordynacji i sprawności motorycznej.
Co daje jazda na rolkach? Efekty jazdy na rolkach — Podsumowanie
Jazda na rolkach to nic innego jak przyjemna forma aktywności, która dodatkowo dostarcza nam sporo korzyści zdrowotnych.
Od kształtowania sylwetki po poprawę kondycji, jazda na rolkach stanowi kompleksowy trening dla ciała i umysłu. Każda przejażdżka to okazja do rozwijania koordynacji ruchowej, poprawiania kondycji oraz czerpania radości z aktywności na świeżym powietrzu.
Zatem, jeśli jeszcze zastanawiasz się nad tym, czy wskoczyć na rolki, czas odważyć się na ten krok. Daj szansę swojemu ciału na przekształcenie się i zdobądź zdrową sylwetkę, czerpiąc jednocześnie radość z aktywności, która łączy w sobie zarówno przyjemność, jak i wyzwania treningowe.