Gdzie jeździć na rolkach w Katowicach? Odkryj kilka idealnych miejscówek.

Jazda na rolkach to świetny sposób na relaks, ale nie tylko. Wymieniać można by dużo, rozpoczynając od poprawy kondycji i sprawności mięśniowej poprzez odstresowanie i ładowanie pozytywnej energii potrzebnej do zdrowego funkcjonowania — Wystarczy spróbować. Tym razem przygotowaliśmy dla Was najciekawsze miejsca w Katowicach.

Dziś przedstawimy wam miejsca warte do odwiedzenia na rolkach w mieście kojarzonym z kopalniami, ale przede wszystkim ze Spodkiem. Katowice, to bardzo fajne miasto do jazdy na rolkach i znajdziemy tam z pewnością kilka miejsc, które należy odwiedzić na rolkach, ponieważ Katowice są bardzo malownicze i przyjemne do jazdy na rolkach. Każdy wybierze trasy, które sprostają Waszym oczekiwaniom.


 1. Gdzie na rolki Katowice: SIP Skatepark

  Bardzo zaawansowane miejsce wyposażone w różne przeszkody i z pewnością każda pozwoli na wykonywanie trików i doskonalenie techniki jazdy agresywnej. Obiekt zadaszony, odporny na złe warunki pogodowe

Plusy:
- Nawierzchnia przystosowana do jazdy na rolkach
- Wiele przeszkód na terenie całego placu
- Oświetlone i zadaszone miejsce
- Obiekt zadaszony

Minusy:
- Może przyciągać dużo ludzi


 1. Gdzie na rolki Katowice: PTG Skatepark
  Atrakcyjny skatepark z pewnością nadający się do ćwiczenia i doskonalenia techniki jazdy agresywnej. Możesz ćwiczyć skoki, grindy i inne akrobacje. Dobra jakość nawierzchni, idealna do treningu.

Plusy:
- Idealne do doskonalenia umiejętności skakania na rolkach
- Różne kąty transferu ramp (dobre do nauki)
- Różnego rodzaju przeszkody

Minusy:
- Mały skatepark
- Można spodziewać się sporego ruchu


 1. Gdzie na rolki Katowice: Rolkostrada w Dolinie Trzech Stawów
  Malownicza rolkostrada rozciągająca się pomiędzy lasami i stawami Doliny, tuż obok Katowickiego Parku Leśnego. Ta idealna trasa ze świetną nawierzchnią ma aktualnie około 4 km długości. Świetne miejsce do doskonalenia umiejętności jazdy szybkiej na rolkach, również jazda rekreacyjna w tym miejscu będzie bardzo przyjemna.

Plusy:
- Świetna nawierzchnia
- Długość trasy
- Sporo zieleni
- Przyjemny klimat

Minusy:
- Można spodziewać się sporego ruchu


 1. Gdzie na rolki Katowice: Trasa Pogoria IV [Dąbrowa Górnicza]

  Przejażdżkę można zacząć np. na parkingach w Ratanicach i Mariankach oraz na parkingu między Pogorią III i IV, w dzielnicy miasta o zachęcająco brzmiącej nazwie — Piekło. Trasa o dobrej nawierzchni,  to około 16km w dwie strony! idealna dla kogoś, kto chce wybrać się na długi wypad na rolkach.

Plusy:
- Gładka asfaltowa droga
- Świeże powietrze w połączeniu z jazdą na rolkach
- Przepiękne widoki
- Długa trasa

Minusy:
- Można spodziewać się sporego ruchu


 1. Gdzie na rolki Katowice: Park śląski [Chorzów]

  Bardzo duży i malowniczy park, w którym każdy znajdzie swoje miejsce do jazdy na rolkach. Idealnie nadaje się do rekreacyjnej i relaksującej jazdy. Na terenie tego sporego obiektu znajdziemy również skatepark. Zielone miejsce z bardzo długimi trasami,  idealnie nadające się dla osób doskonalących swoją jazdę na rolkach.

Plusy:
- Idealne miejsce do doskonalenia umiejętności jazdy na rolkach
- Oświetlone nocą
- Ogromna powierzchnia (jest gdzie przebierać rolkami)

Minusy:
- Może budzić zainteresowanie wielu ludzi


 1. Gdzie na rolki Katowice: Skatepark im. Gawła Dupowiechy (tak to jego nazwa) :D

  Nazwa tego skateparku sprawia, że nie da się go nie pamiętać. Sporej wielkości skatepark na terenie Parku Śląskiego, który może pochwalić się najróżniejszymi przeszkodami różnej trudności. Idealne miejsce do doskonalenia swoich umiejętności w jeździe agresywnej na rolkach i nie tylko, ponieważ w tym miejscu nauczymy się również panowania nad równowagą przy nagłych zjazdach i innych akrobacjach.

Plusy:
- Oświetlone w nocy
- Dobra nawierzchnia
- Sporej wielkości miejsce

Minusy:
- Można napotkać spory ruch (popularne miejsce)


 1. Gdzie na rolki Katowice: Tor rolkarski Areny Burloch [Ruda Śląska]

  Sporej wielkości obiekt z idealną gładką nawierzchnią przystosowaną do jazdy na rolkach. Najlepszymi aspektami tego obiektu jest bardzo dobre oświetlenie w nocy i darmowy wstęp. Miejsce idealne do doskonalenia techniki jazdy szybkiej na rolkach, ale nie tylko, ponieważ to również przyjemne miejsce do jazdy rekreacyjnej.

Plusy:
- Idealnie gładka nawierzchnia
- Dobre miejsce do doskonalenia jazdy szybkiej na rolkach
- Sporej wielkości tor

Minusy:
- Można spodziewać się sporego zainteresowania (jedyny taki obiekt w województwie)


 1. Trasa wzdłuż Tamy Goczałkowickiej

  To opcja dla tych bardziej zmotoryzowanych, ponieważ z Katowic na Jezioro Goczałkowickie jest 45km. Natomiast jak już się tam dostaniemy to mamy trasę, która zaczyna swój bieg wzdłuż Tamy Goczałkowickiej, kontynuować trasę można jadąc ulicą Jeziorną, później również przedłużyć o ulicę Zdrojową. W taki sposób w dwie strony robi nam się ok. 15km drogi z dobrą nawierzchnią.

Plusy:
- Dobra nawierzchnia
- Idealne miejsce na relaks
- Zielona okolica

Minusy:
- Może przyciągać sporo ludzi


 1. Trasa A4 serwisowa

  To opcja również dla tych bardziej zmotoryzowanych, ponieważ z Katowic na A4 serwisową jest 30km. Bardzo popularna trasa w okresie letnim. Trasa serwisowa w jedną stronę to jakieś 7km nawierzchni bardzo dobrej jakości.

Plusy:
- Dobra nawierzchnia
- Idealne miejsce do trenowania jazdy szybkiej

Minusy:
- Głośno od autostradyJeżeli jesteś nowy w Katowicach, z naszym przewodnikiem płynnie wjedziesz w rolkowe środowisko i miejscówki do jazdy na rolkach. Nie tylko parki są w tym mieście wyznacznikiem, ale również sporo dobrej jakości tras z nawierzchnią idealną pod jazdę na rolkach. Malownicza przyroda i skateparki na zewnątrz to świetny pomysł na spędzanie czasu z bliskimi osobami w trakcie wspólnej jazdy na rolkach.

A jeśli znasz jakiś super spot do jazdy na rolkach, o którym nie wspomnieliśmy, Napisz komentarz! Z chęcią poznamy Waszą opinie, gdzie warto jezdzić na rolkach w Katowicach.