Gdzie jeździć na rolkach w Lublinie? Odkryj kilka idealnych miejscówek.

Jazda na rolkach to świetny sposób na relaks, ale nie tylko. Wymieniać można by dużo, rozpoczynając od poprawy kondycji i sprawności mięśniowej poprzez odstresowanie i ładowanie pozytywnej energii potrzebnej do zdrowego funkcjonowania - Wystarczy spróbować. Tym razem przygotowaliśmy dla Was najciekawsze miejsca w Lublinie.

Dziś przedstawimy wam miejsca warte do odwiedzenia na rolkach w mieście kojarzonym z walorami przyrodniczymi, natomiast przede wszystkim z makaronami Lubella. Lublin, to bardzo fajne miasto do jazdy na rolkach i znajdziemy tam z pewnością kilka miejsc, które należy odwiedzić na rolkach, ponieważ Lublin jest bardzo malowniczy i przyjemny do jazdy na rolkach. Każdy wybierze trasy, które sprostają jego oczekiwaniom.


 1. Gdzie na rolki Lublin: Trasa rowerowa Jezioro Zemborzyckie - Czuby
  Trasa wytrzymałościowa po bardzo malowniczej okolicy zalewu Zemborzyckiego, cały czas drogą rowerową dojeżdżając aż do Czub. To ponad 10 km trasy po nawierzchni idealnie nadającej się  do jazdy na rolkach. 

Plusy:
- Doba jakość nawierzchni
- Bardzo długa trasa
- Sporo zieleni, malownicza okolica

Minusy:
- Może być tłoczno


 1. Gdzie na rolki Lublin: Trasa rowerowa Rury - Kalinowszczyzna

  LINK DO CAŁEJ TRASY

Trasa biegnąca cały czas drogami rowerowymi, przez różne ciekawe punkty, m.in. Kładka nad Bystrzycą, Pierwszy Most inż. Łącznie daje nam to około 10 km trasy, ale jeżeli nadal wam mało to możecie jechać dalej na innych ścieżkach rowerowych. 

Plusy:
- Świetna nawierzchnia
- Spora długość trasy
- Przyjemny klimat, dużo zieleni

Minusy:
- Można spodziewać się sporego ruchu, szczególnie w weekend


 1. Gdzie na rolki Lublin: Skatepark Błonie

  Sporej wielkości skatepark, który może pochwalić się najróżniejszymi przeszkodami o różnych poziomach trudności. Idealne miejsce do doskonalenia swoich umiejętności w jeździe agresywnej na rolkach, w tym miejscu nauczymy się również zachowywać równowagą przy ostrych zjazdach.

Plusy:
- Skatepark oświetlony w nocy
- Dobra nawierzchnia
- Sporo miejsca

Minusy:
-  bywa naprawdę tłoczno


 1. Gdzie na rolki Lublin: Plac przed CSK, Plac Teatralny

  Przyjemne miejsce do rekreacyjnej jazdy na rolkach, a w połączeniu z murkami dostępnymi pod CSK, można pokusić się o trche jazdy agresywnej na rolkach. Miejsce przyjemne i zielone, bardzo przyjemnie spędza się tutaj czas.

Plusy:
- Murki pozwalające na fajne ewolucje na rolkach
- Świeże powietrze w połączeniu z jazdą na rolkach
- Nowoczesny wystrój, fajne miejsce na relacje na insta czy tik-toku

Minusy:
- Można spodziewać się sporego ruchu


 1. Gdzie na rolki Lublin: Park Zawilcowa

  Sporej wielkości, malowniczy park. Idealnie nadaje się do rekreacyjnej i relaksującej jazdy. Zielone miejsce z dobrej jakości ścieżkami, idealnie nadającymi się do doskonalenia swojej jazdy na rolkach.

Plusy:
- Idealne miejsce do doskonalenia umiejętności jazdy na rolkach
- Oświetlone nocą
- Spora powierzchnia - mozesz nabijać kilometry

Minusy:
- musisz uwazac na innych bywalców parku


 1. Gdzie na rolki Lublin: Skatepark Rusałka

  Sporej wielkości skatepark na terenie Parku Rusałka. Mamy tutaj sporo przeszkód o zróżnicowanym poziomie trudności. Idealne miejsce, aby poćwiczyć jazdę agresywną czy miejską. Dobre miejsce także do nauki hamowania na rolkach.

Plusy:
- Oświetlone w nocy
- Sporej wielkości miejsce

Minusy:
- Miejscami problemy z nawierzchnią


 1. Gdzie na rolki Lublin: Plac Litewski

  Sporej wielkości obiekt, idealnie nadający się do stawiania pierwszych kroków na rolkach. Najlepszymi aspektami tego obiektu jest oświetlenie w nocy. Miejsce raczej z przeznaczeniem rekreacyjnej jazdy dla rolkarzy.

Plusy:
- Przyjemne miejsce z ciepłym klimatem
- Wieczorami dodatkowo zyskuje uroku
- Sporo miejsca do jazdy
- Idealne miejsce do nauki jazdy na rolkach

Minusy:
- Spory ruch, dużo przechodniów


 1. Gdzie na rolki Lublin: Pumptrack [IKEA Lublin]

  Pumptrack położony jest obok IKEA Lublin. Jest to całkiem sporej wielkości tor z gładką nawierzchnią. Fajne miejsce do treningu i ćwiczenia napędzania się przy użyciu  jedynie ciężaru własnego ciała.

Plusy:
- Dobra nawierzchnia
- Spokojna okolica

Minusy:
- Może przyciągać sporo ludzi
Jeżeli jesteś nowy w Lublinie? Z naszym przewodnikiem płynnie wjedziesz w rolkowe środowisko i miejscówki do jazdy na rolkach. Nie tylko parki są w tym mieście wyznacznikiem, ale również sporo dobrej jakości tras z nawierzchnią idealną pod jazdę na rolkach. Malownicza przyroda i skateparki na zewnątrz to świetny pomysł na spędzanie czasu z bliskimi osobami w trakcie wspólnej jazdy na rolkach.

A jeśli znasz jakiś super spot do jazdy na rolkach, o którym nie wspomnieliśmy, Napisz komentarz! Z chęcią poznamy Waszą opinie, gdzie warto jezdzić na rolkach w Lublinie.