Gdzie jeździć na rolkach w Szczecinie? Odkryj kilka idealnych miejscówek.

Jazda na rolkach to świetny sposób na relaks, ale nie tylko. Wymieniać można by dużo, rozpoczynając od poprawy kondycji i sprawności mięśniowej poprzez odstresowanie i ładowanie pozytywnej energii potrzebnej do zdrowego funkcjonowania — Wystarczy spróbować. Tym razem przygotowaliśmy dla Was najciekawsze miejsca w Szczecinie.

Dzisiejszy temat opisuje trasy i miejsca najlepsze do jazdy na rolkach, w mieście nazywanym z portowym miastem Polski. Oczywiście mowa o Szczecinie. Jest kilka miejsc, które należy wymienić, ponieważ Szczecin jest równie malowniczy co jego trasy do jazdy na rolkach. Każdy wybierze trasy, które sprostają Waszym oczekiwaniom.


 1. Gdzie na rolki Szczecin: Skatepark Staw Brodowski

  Skatepark ten nadaje się do wykonywania każdego rodzaju akrobacji. Rurki, najazdy i strome zjazdy — to wszystko znajdziemy w skateparku. Miejsce idealnie nadaje się nauki jazdy na rolkach. Dobrej jakości nawierzchnia asfaltowa nadaje się idealnie do  stawiania pierwszych kroków w świecie jazdy na rolkach.

Plusy:
- Dobra nawierzchnia
- Różne przeszkody na terenie całego placu
- spokojne miejsce

Minusy:
- Słabe oświetlenie nocą


 1. Gdzie na rolki Szczecin: Skatepark przy Arkonce

  Skatepark z pewnością nadający się do ćwiczenia i doskonalenia techniki jazdy agresywnej. Dla mniej agresywnych rolkarzy park umożliwi naukę skoków pod „krawężnik” lub zeskoków z niego. Skatepark ten nadaje się do każdego rodzaju akrobacji — mamy  rurki, najazdy i średnie, łagodne zjazdy. Nawierzchnia idealna do jazdy na rolkach

Plusy:
- Idealne do doskonalenia umiejętności skakania na rolkach
- Różne kąty transfery z ramp na podłoże (dobre do nauki)
- Różnorodność przeszkód w skateparku

Minusy:
- Mała powierzchnia
- Można spodziewać się sporego ruchu


 1. Gdzie na rolki Szczecin:  Aleja Kwiatowa przy Placu Żołnierza Polskiego

  Malownicza droga rowerowa, która nocą nabiera zupełnie innej energii. Trasą rowerową, po której zakończeniu możemy obrać bardzo fajną i wyczerpującą trasę rowerową zwaną Trasą Zamkową.

Plusy:
- Droga rowerowa z dobrą nawierzchnią
- Długość trasy
- Sporo zieleni
- Przyjemny klimat nocą i za dnia

Minusy:
- Trasa prowadzi wzdłuż ruchliwej drogi
- Głośno
- Miejscami niebezpiecznie


 1. Gdzie na rolki Szczecin:  Ścieżka rowerowa Netto Arena

  Ścieżka rowerowa poprowadzona dookoła Netto Areny. Idealna do ćwiczenia jazdy na rolkach, a w pobliżu znajdziecie skatepark.

Plusy:
- Dobra nawierzchnia
- Świeże powietrze w połączeniu z jazdą na rolkach
- Skatepark obok Netto Areny

Minusy:
- Spory ruch uliczny


 1. Gdzie na rolki Szczecin:  Skatepark Turzyn

  Mały skatepark wolnostojący na parkingu z drewnianymi rampami i innymi przeszkodami. Nawierzchnia bardzo przyjemna do jazdy na rolkach. Obiekt zadaszony — niestraszna będzie Wam zła pogoda.

 

Plusy:
- Idealne miejsce do doskonalenia umiejętności jazdy na rolkach
- Oświetlone i zadaszone miejsce

Minusy:
- mało przeszkód


 1. Gdzie na rolki Szczecin:  Skatepark Tunnel

  Skatepark DIY w podziemnym przejściu. Dobrze oświetlony wieczorem, do rozpoczęcia swojej przygody w jeździe agresywnej jak najbardziej się nadaje.

Plusy:
- Teren oświetlony nocą
- Dobra nawierzchnia

Minusy:
- Bardzo niski sufit, uważaj na głowę!


 1. Gdzie na rolki Szczecin:  Skatepark PNP Arena

  Skatepark w całości wykonany z desek. Znajdziecie tutaj różne rampy, zjazdy i rurki. To miejsce nadaje się również do stawiania pierwszych kroków na skateparku. Nawierzchnia przystosowana do jazdy na rolkach.

Plusy:
- Dobrej jakości nawierzchnia
- Dobre miejsce do doskonalenia techniki jazdy agresywnej na rolkach

Minusy:
- Może być spory ruch


 1. Gdzie na rolki Szczecin:  Skatepark przy Netto Arena

  Skatepark ten nadaje się do każdego rodzaju akrobacji, rurka, najazdy i strome zjazdy. Dobra nawierzchnia i różnorodność przeszkód— skatepark ten to idealnie miejsce na nauke jazdy na rolkach dla początkujacych i zaawansowanych. 

Plusy:
- Dobra nawierzchnia
- Sporo różnego rodzaju przeszkód
- Oświetlone nocą

Minusy:
- Miejsce bardzo popularne, może być tłocznoJeżeli jesteś nowy w Szczecinie, z naszym przewodnikiem płynnie wjedziesz w rolkowe środowisko i miejscówki do jazdy na rolkach. Nie tylko parki są w tym mieście wyznacznikiem, ale również sporo dobrej jakości tras z nawierzchnią idealną pod jazdę na rolkach. Malownicza przyroda i skateparki na zewnątrz to świetny pomysł na spędzanie czasu z bliskimi osobami w trakcie wspólnej jazdy na rolkach.

A jeśli znasz jakiś super spot do jazdy na rolkach, o którym nie wspomnieliśmy, Napisz komentarz! Z chęcią poznamy Waszą opinie, gdzie warto jezdzić na rolkach w Szczecinie.